بانک توسعه تعاون
پنجشنبه، 31 خرداد 1397
سامانه تلفن بانک - بانک توسعه تعاون
صفحه خانه
نقشه سایت
English

اختصاص ۴.۲ هزار میلیارد تسهیلات به بخش تعاون در سال ۹۶

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به هدف‌گذاری پرداخت ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تسهیلات به بخش تعاون در سال ۹۶ از موافقت کلی بانک مرکزی برای انتشار اوراق حق تقدم تسهیلات برای تعاونی‌های مسکن خبر داد.

حجت‌الله مهدیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برنامه‌های این بانک برای حمایت از بخش تعاون به‌عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور گفت: در سال گذشته درمجموع ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون به بخش‌های مختلف پرداخت شد که با رعایت اساسنامه بانک ۷۰ درصد این تسهیلات معادل حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بخش تعاون اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین برای سال جاری پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون هدف‌گذاری شده است که ۷۰ درصد این منابع یعنی حدود ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد از این میزان سهم بخش تعاون خواهد بود.

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون در پاسخ به این سوال که آیا امسال برنامه ویژه‌ای برای حمایت از بخش تعاون در نظر گرفته‌شده است؟ گفت: علاوه برافزایش سهم تسهیلات بخش تعاون، امسال طرح جدیدی برای حمایت از این بخش برنامه‌ریزی‌شده است؛ در این زمینه با ارائه پیشنهادی به بانک مرکزی قرار است اوراق حق تقدم تسهیلات برای بخش تعاون منتشر شود.

این مقام مسئول بانکی گفت: تاکنون چندین جلسه کارشناسی در خصوص بررسی طرح انتشار اوراق حق تقدم تسهیلات برای بخش تعاون برگزارشده که در فاز نخست قرار است مجوز انتشار این اوراق برای تسهیلات مسکن تعاونی‌های مسکن صادر شود.

وی بابیان اینکه این طرح باید برای اجرا به تصویب شورای پول و اعتبار برسد گفت: در صورت اجرای طرح، سپرده‌گذاران علاوه بر اینکه می‌توانند از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن استفاده کنند، در صورت تمایل با توجه به اینکه این اوراق قابل معامله در فرا بورس است امکان معامله آن برای دارندگان اوراق وجود دارد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون درباره زمان انتشار این اوراق گفت: امیدواریم در ۶ ماهه نخست سال جاری این طرح به سرانجام برسد و اعلام عمومی شود.
×